Gary Guthman

Gary Guthman Quartet / Tribute to Polish Jazz / piątek 21.09.

O Gary’m Guthmanie „Washington Post” napisał: Musicie wiedzieć, że gdy Guthman zwilża usta i podnosi trąbkę – wydarzy się coś wspaniałego.

My o tym wiemy i mamy nadzieję, że Wy także przekonacie się na własne uszy o jego talencie na 3. Love Polish Jazz Festiwal.

Gary Guthman urodził się w USA w Portland. W 1970 roku przeniósł się do Kanady i wygrał przesłuchania na pozycję pierwszego trębacza w Edmonton Symphony.  Jego wyjątkowy styl gry sprawił, że szybko stał się najbardziej znanym trębaczem w tym kraju. Występował jako solista ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie, koncertował również z orkiestrami w USA. W świecie rozrywki współpracował z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Bee Gees, Burt Bacharach, Neil Sadaka, Dionne Warwick.

Artysta obecnie koncertuje na całym świecie w rozmaitych konfiguracjach zespołowych i stylach muzycznych.

Skład zespołu:

  • Gary Guthman (USA) – trąbka
  • Wojciech Gogolewski – fortepian
  • Paweł Pańta – kontrabas
  • Cezary Konrad – perkusja

Zespół zaprezentuje na naszym festiwalu standardy światowe, ale także utwory wybitnych polskich   kompozytorów: Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Zielińskiego, Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera. Nie możemy się doczekać!

LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.