Karol Szymanowski

Karol Szymanowski Quintet / Komeda Classic Jazz Quintet / sobota 22.09.

Drugi Dzień Love Polish Jazz Festiwal będzie hołdem dla Krzysztofa Komedy – pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce, genialnego kompozytora i pianisty jazzowego, twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej.

22 września wystąpi dla Was Karol Szymanowski Quintet w projekcie „Komeda Classic Jazz Quintet”. Muzycy wykonają klasyczne utwory Krzysztofa Komedy, m.in.: Po katastrofie, Szara kolęda, Dwaj ludzie z szafą, Nim wstanie dzień, Moja ballada, Ballad for Bernt połączone z dziełami klasyków – Chopina, Mozarta, Bacha, Scarlattiego. Będzie to niezwykle oryginale spojrzenie na twórczość Krzysztofa Komedy.

Karol Szymanowski jest wybitnym wibrafonistą, jednym z prekursorów sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Wprowadził innowację w skali światowej – rozszerzył możliwości brzmieniowe wibrafonu, tworząc zestaw wibrafonu z marimbą basową. Jest także kompozytorem, aranżerem, a także wykładowcą na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Karol Szymanowski prowadzi bogatą działalność pedagogiczną na festiwalach i kursach perkusyjnych na całym świecie prezentując swoją unikalną technikę. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Skład zespołu:
• Karol Szymanowski – wibrafon
• Maciej Afanasjew – skrzypce
• Maciej Kądziela – saksofon altowy
• Zbigniew Wrombel – kontrabas
• Wojciech Lubczyński – perkusja

Będzie też sensacja! Na naszym festiwalu Karol Szymanowski zagra ostatnią kompozycję niedawno zmarłego wybitnego polskiego wibrafonisty i kompozytora Jerzego Miliana Konsylium z żyrafą. Milian napisał ten utwór specjalnie dla Karola Szymanowskiego, zachwycony jego występem na pierwszej edycji naszego festiwalu.

LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.