Lora Szafran

Lora Szafran / Sekrety życia według Leonarda Cohena / piątek 21.09.

21 września przed koncertem Garego Guthmana Wasze jazzowe emocje rozbudzi znakomita Lora Szafran. Wokalistka zaprezentuje projekt pt. „Sekrety życia według Leonarda Cohena”.

Artystka zapytana o powody powstania „Sekretów życia według Leonarda Cohena” tak mówi: Dlaczego nie? Czemu nie pokazać go na nowo? Jestem babą, mam inne podejście do śpiewania, korzystamy z innego instrumentarium, więc to na pewno inaczej zabrzmi – odpowiada. Album, który choć brzmi nowocześnie, w pewnym sensie pozwolił jej na sentymentalną wyprawę w przeszłość. – Jestem przedstawicielką pokolenia, które poznało go w liceum – spotykaliśmy się w Krośnie, świeczka, winko rumuńskie albo węgierskie, i słuchaliśmy Cohena…

I tak po latach powstał album, który w Polsce uzyskał status Złotej Płyty. Album został zauważony i wyróżniony jako jeden z nielicznych światowych projektów na prywatnej stronie Leonarda Cohena.

Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Podbijała serca i zdobywała nagrody od Opola i Sopotu po Los Angeles. Umiłowanie muzycznych przygód pewnego razu rzuciło ją w objęcia Leonarda Cohena.

Mamy dla Was niespodziankę! Lora Szafran specjalnie na nasz festiwal opracowała na jazzowo Tomaszów, słynną piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk.

Skład zespołu:
• Lora Szafran – śpiew,
• Sebastian Stanny – saksofon,
• Miłosz Wośko – fortepian, klawisze, akordeon (kierownictwo muzyczne i aranżacja)
• Tomasz Krawczyk – gitara
• Błażej Chochorowski – gitara basowa
• Sebastian Frankiewicz – perkusja

LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.